طراح و تولید کننده ی سیستم های جمع آوری و هدایت آبهای سطحی

English

معرفی
کشور ما سالیان درازی است که از سیستم های قدیمی جمع آوری آبهای سطحی استفاده می کند. این سیستمها به دلیل سنتی بودنشان مسکلات عدیده ای را برای شهرها و معابر عمومی ایجاد کرده است، که از آن جمله می توان به آب گرفتگی در سطح خیابان ها، ایجاد سیلابهای مخرب، تخریب آسفالت خیابان ها و پیامد آن به وقوع بسیاری از سوانح جانی اشاره کرد.
همچنین عدم پرداخت به شیوه های مدرن جهانی موجب گشته است که سالانه مبالغ هنگفتی صرف بازسازی معابر و ترمیم خیابان ها شود.

در همین راستا شرکت تولیدی آدونیس پلیمر در سال 1383 و با هدف جمع آوری آبهای سطحی با استفاده از قطعات بتنی و مطابق با بالاترین استانداردهای جهانی تاسیس شد. مهندسین این شرکت با انجام تحقق و مطالعه و با کسب تجربه از کشورهای پیشرفته جهان موفق به ابداع روشی نوین در این زمینه شدند.
کانال های تولید شده توسط آدونیس پلیمر که به کانال های هوشمند معروف هستند برای اولین بار در ایران تولید و بلافاصله مورد استقبال صنایع مختلف در سراسر کشور قرار گرفت. همچنین به دلیل اهمیت موضوع تکنیک تولید آن به ثبت سازمان مالکیت های ایران رسید.

دلایل نیاز صنعت عمران کشور به محصولات تولیدی طرح :
همانطور که قبلا توضیح داده شد، در حال حاضر در کشور از یک سیستم بسیار قدیمی استفاده می شود که در هیچ کشوری مورد قبول نیست، که این مساله را کلیه متخصصان ،طراحان و مدیرانی که در راس این امور هستند به آن واقفند. معضلی که در حال حاضر شهرداریها و سازمان آب وفاضلاب کشور با آن روبرو هستند را به هیچ وجه نمیتوان با تعمیرات و یا با بزرگ کردن آبراهها حل کرد همانطور که با صرف هزینه های هنگفت تابحال نشده است، باید ببینیم که کشورهای دیگر چگونه با این مسئله برخورد کرده اند تا توانستند این مشکل را از سر راه بردارند. اگر هزینه تعمیرات این آبراهها را در سال برآورد کنیم، میتوانیم با آن 50% کانالهای شهرها را تعویض کرده و با این راه حل جدید که سالهاست تجربه خوبی پس داده این معضل را حل کنیم. نقشه های فنی این قطعات کاملا روشنگر این قضیه میباشد. لازم به ذکر است که درزهایی که به واسطه حرکت آب و تخلیه نشدن آن بر روی آسفالت بوجود می آید، شهرداریها سالیانه هزینه های بالایی را برای تعمیرات متحمل میشوند.
نظر به اینکه سرعت آب در این کانالها و جداول کانالدار 5/2 برابر جویهای رایج در کشور است و اینکه این کانالها دارای درپوش می باشد، در نتیجه زباله نمی تواند وارد کانال شود.

روشهای جدید در دنیا که با تکنولوژی انحصاری اجراء میشود :
در رابطه با محیط زیست که هم اکنون در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است، این کانالها دارای روکش و شکل خاصی هستند که باعث می شود حیوانات موزی نظیر موش نتوانند در آن زندگی کنند. این خود یکی از مهمترین عواملی است که صنعت عمران کشور باید از این سیستم استفاده کند. پس بطور عموم میتوان نیاز کشور را به این صنعت و محصولات به شرح ذیل اعلام کرد :
 پاکیزگی محیط زیست از هر نظر
 صدمه ای که در اثر تخلیه نشدن آب به آسفالت وارد و در نتیجه متحمل هزینه های سنگین می شویم
 آب گرفتگیهایی که در خیابانها ایجاد می شود و مشکلاتی که برای شهروندان بوجود می آید
 هزینه های سنگین تعمیرات کانالها به دلیل عمر کوتاه بتون مصرفی
 مشکلات فراوانی که در رابطه با باز کردن گرفتگیهای پلها وجود دارد

Copyrights 2014 | Design and Support by: www.shidsun.com